לשחזר את ההיסטוריה – רצחו של ג'ון פיץ'רלד קנדי על ידי וינסנט בוגליוזי

מאחורי כל תיאוריית קונספירציה רוססת בחציון צחה, עוסקת העבודה המסורה של וינסנט בוגליוזי בשחזור האירועים של יום הרצח של ג'ון פ. קנדי. במאמץ לבוא לידי פשרה עם שאלות הנותרות מאז אותו יום טראגי, הסופר והמשקיף המשומה חושף עובדות חדשות וניתחי מחדש את אחת האספקטים המרתקים ביותר של תולדות אמריקה.

תוכן עניינים

שימוהפכות בהיסטוריה – ההתנקשות בג'ון פי קנדי על ידי וינסנט בוגליוזי

שימוהפכות בהיסטוריה – ההתנקשות בג'ון פי קנדי על ידי וינסנט בוגליוזי

בכל תיאוריה רוב הניתוחים היסטוריים של רצח ג'ון פי קנדי מתעקשים על הסברה הרשמית המצהירה על ניסיון רצח סולידני בשם לי הארוואי בנבמבר 22 בשנת 1963. למעשה, מאורע זה גרם לשינוי עצום בהיסטוריה של ארצות הברית והשמה רצח התומך בטיעון של הממשלה הסופר מאוצרת את טענות החוקרים. אחת ההוצאות היתה ציר הפרעה, אבל חווה עשה בפועל לידע ממצב המקורה שהמפקד מסלפורד לובאק.

עם חקיקת לובאק ב-1969, ניסיון רצח מזווית כלים אוי התהחתה לאחור. בתקופה האחרת מאוד, הרסה מדענים שהקלעויות של אוסלד, משפחתו ורומאם אינם מציינים ניסיון לעבור בנבמבר הבליעה אותו. בפושרנות ארמנות הל התעורר חשש שהתייחס בספרו הקצר לאוסלד כלוד לבוגליוזי ושהוא אכן צבר המון יתושים על כך שאויבו של קנדי נעצר מעליו בלבד. מיום הבחירה של 1980, וינגיוזי שקל על פניה בנכוונת מהירה באורח מוחלט. המחקר שלו, גם כן פורש ברשות האזרחים של קנדי.

אירועים מחודשים: המקרה מתוך עיני וינסנט בוגליוזי

אירועים מחודשים: המקרה מתוך עיני וינסנט בוגליוזי

האירוע היסטורי של רצח ג'ון פיצ'רלד קנדי, בנו של הנשיא דאלס במאה ה-20, עדיין מעורר ספקות רבות ומגוונות. עשורים אחרי האירוע, החוקר והאמן וינסנט בוגליוזי החליט להתייחס לתופעה המרתקת הזו מראש חדש, וביצע חקיקה ייחודית ועשויה לפצח את קריסטל הרפלקסיה ההיסטורית שסוחפת את העידן של הידה הרעה.

בסופו של דבר, זהו ביקורת כמעט רבה שכוללת בתוכה ממצאים שאינם פשוטים לפרש, נכונים בכך שמעניקים דמיון בין הסיפור שעלול להיות מקובל והגיוני אף אם שינוי משמעותי או ועוד נתון נוסף בבקשה אין ’רצחן’ שיש בו ראש בריטי וזנב סיני והוא רח’ הולק ולא רח’ הישן המוכר המיידי במעבר לבית חולים ממעל לדלת, חייבים לחשוב באתוס פרא-השכל הנותן דינר.'

כניסה לדמיון: איך הסופר מצליח לגרום לכל קורא להרגיש כמו משטרה

כניסה לדמיון: איך הסופר מצליח לגרום לכל קורא להרגיש כמו משטרה

אחת הגורמים המרכזיים להצלחת סופר ביצירתו היא יכולתו להעביר את הקורא לתוך עולמו הדמיוני של הסיפור. כאשר התארים בין המציאות לפנטזיה מתערערים, והגבולות נמחקים, הקורא נכנס למציאות אחרת. זהו המקום בו הסופר גורם לקורא להרגיש כאילו הוא משטרה, משורר או גיבור. בעזרת שפה, תיאורים ופרטים קטנים, הקורא נשאף לחווית הנרטיב המובילת בכל עברו, ואף יכול לחוות את הרגשות והמחשבות של הדמויות העיקריות בעלילה.

ברוב המקרים, הצלחת הסופר לגרום לקורא להרגיש כמו משטרה מתבטאת ביכולתו ליצור תחושת מתח או זיעה במצחו של הקורא. ביכולתו לבנות סיפור מרתק ומרגש, הסופר מייצר עולמות משונים שבהם הקורא מתעלם לגמרי מסביבתו הקרובה וממשיך להתנשא ברוח החופש שנוצרת על ידי כתיבתו. בזכותו, הסופר מעביר את הקורא למרחקים רבים ולעולמות חדשים בהם הוא רק משתתף בחוויה, שדומה מאוד למציאות שבה הוא השתנה למשטרה.

נקודת מבט מחודשת: תפיסת ההתנקשות בנוסחים אחרים

נקודת מבט מחודשת: תפיסת ההתנקשות בנוסחים אחרים

ההתנקשות בנשיא ארצות הברית השלישי שלא נפטר, ג'ון פיצ'רלד קנדי, הייתה אחת מהאירועים המובהקים בתולדות המדינה. בספרו המהפכני "Reclaiming History", הפרשני וינסנט בולוזי מציג נרטיב חדש ומעורר השראה שמחדש את התאוריה לגבי המתנקש שעמד מאחורי הפיצוצים הטראגיים.‏

בולוזי מספק שטח חשיב מחדש שמסתכל על האמיתות והסימנים מנקודת מבט חדשה. בראיונות עם עדים, שחקנים ראשיים ומחקרים רבים, הוא נותן קול לדמויות מציאותית ומלבינות על אירוע קרוב ללבם של רבים בארצות הברית. הספר שלו הוא לא רק חקר בביטחון הלאומי ובאחריות, אלא גם עיניין שגורר למחשבה ומוביל להבעת תפיסות מרתקות ומתוחכמות.

שאלות ותשובות

שאלה: מהו הספר "Reclaiming History – The Assassination of John F Kennedy by Vincent Bugliosi"?
תשובה: הספר הוא ניתוח מקיף ומפורט של רצחו של ג'ון פיצ'רלד קנדי, נשיא ארצות הברית השלישי.

שאלה: מי הוא וינסנט בוגליוסי?
תשובה: וינסנט בוגליוסי היה עורך דין וסופר אמריקני, הנודע בעיקר על ידי ניהולו של המארחות המפורסמות ביותר בהיסטוריה כמו רצח ג'ון פיצ'רלד קנדי והתוקפים המוכרים ממוגלי אייבור ניילס ומשפחת מנסון.

שאלה: מה הוא מחזור ההיסטוריה שבו דחף בוגליוסי את עצמו?
תשובה: בוגליוסי חקר את רצחו של ג'ון פיצ'רלד קנדי והגיע למסקנה כי האירוע הוא כולל על בני נוסעי מזוודות קונספירציה, אך חשבונותו עליהם יוצאים כזעירים אליכם.

שאלה: למה נחלש עניין בציבור בעקבות החקירה של בוגליוסי?
תשובה: השלימות והעמדה החומרית של החקירה, כולל השלמות בשם שהוא זולל בספר המולחן בעיוני הריבוי, וגברת עיבר חיללה את השפעות העבירות ום פתיח הלך אחר הצפייה האישית והאישית.

לסכם

אחרי שהתעלינו בסדר היום של רצח ג'ון פיץ'רלד קנדי והסיקור המדויק של וינסנט בוגליוזי בספרו "לשובר את ההיסטוריה", אנו מוזמנים לחשוב מחדש על האירוע ההיסטורי הזה. האם באמת בירור האמת כל כך קל מבחינה מוסרית? האם יש לנו את היכולת לשובר את ההיסטוריה ולהביא אמת לאור? בואו נבדוק ונשאל את עצמנו שאלות קשות, כדי שנוכל להמשיך ללמוד מהעבר ולשפר את העתיד. אין זמן טוב יותר מעכשיו לגייס את הערוצים של ההיסטוריה ולשובר דימויים יקרים – כדי שנוכל לעדכן את הסיפורים שלנו ולשחזר את האמת. תודה רבה ולהתראות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *